Logotyp Kopalni Soli 'Wieliczka'

Great Gatsby Night - Sylwester 2020

Imprezy

Dodano: 30.12.2019

Kopalnia Soli „Wieliczka”

Bal sylwestrowy w Kopalni Soli „Wieliczka"

Nowy York. Lata 20. XX wieku. Jazz, prohibicja i gangsterskie porachunki. Ale i amerykański sen o szczęściu i sukcesie dostępnym dla każdego, z którego wyrastały pierwsze, prawdziwie wielkie fortuny. W takich realiach Francis Scott Fitzgerald osadził swą najsłynniejszą chyba powieść Wielki Gatsby, która później została zekranizowana aż dwukrotnie. O losach tytułowego Jay’a Gatsby'iego opowiada słynna produkcja Francisa Forda Coppolli z 1974 z Robertem Redfordem w roli głównej oraz głośna ekranizacja Baz’a Luhrmann’a z 2013, z niezapomnianym Leonadro di Caprio.

   

 

 Przenieś się z nami do pełnego przepychu świata wystawnych przyjęć organizowanych przez ekscentrycznego amerykańskiego milionera, pełnego pięknych kobiet, eleganckich mężczyzn i szybkich samochodów. W świat wytwornych pereł, boa, nienagannych fryzur, czarownych kapeluszy i szalonej zabawy. Nie zabraknie girland z balonów, wszechobecnych piór i confetti. A wszystko to przy akompaniamencie energicznej muzyki na żywo w wykonaniu zespołu Galeria.

Bal poprowadzą Iwona Konieczkowska, aktorka związana m.in. z Teatrem Stu i Teatrem Ludowym w Krakowie oraz Krzysztof Stawowy, aktor Starego Teatru w Krakowie, którzy na tę jedną jedyną noc w roku wcielą się w role gospodarzy pierwszej na świecie podziemnej rezydencji Gatsby’ego – komory Warszawa, położonej 125 m pod ziemią. Nowy Rok powitamy w klimacie rewii lat 20. w towarzystwie znakomitych tancerek Teatru Cabaret z Krakowa.

   

    
Niesamowitą podróż w czasie rozpoczniemy koktajlem Amerykański sen, a podczas całego wieczoru na stołach zagoszczą jeszcze m.in. polędwiczki wieprzowe w sosie z dodatkiem Jim Beam, sałatką z czerwonej i białej fasoli, puree ziemniaczanym i chipsem z bekonu oraz indyk w sosie kasztanowo-orzechowym, podany z cząstkami batata i sałatą i krem z kukurydzy z krewetkami i popcornem. Słodkimi akcentami szalonej zabawy do białego rana będą sernik nowojorski, ciasto marchewkowe z lukrem Philadelphia, babeczki Red Velvet, donuty, muffiny i wiele innych amerykańskich specjałów.

Posmakuj luksusowego świata! Witaj w kopalni tajemnic.

 

Cena biletu – 750 zł za osobę.
Napoje, alkohole i wino musujące na powitanie Nowego Roku w cenie biletu.
Obowiązują stroje wieczorowe.

Sprzedaż biletów:
Dział Organizacji Imprez
ul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
tel. 12 278 73 92
e-mail: imprezy@kopalnia.pl

 

 

Sprawdź także naszą ofertę pakietową, łączącą udział w sylwestrowej zabawie i pobyt w Hotelu Grand Sal****.

Serwis internetowy „Kopalnia Soli „Wieliczka” wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Zastrzeżenia Prawne