Kopalnia emocji, przeżyć, wspomnień!

Dla dużych i małych. Z przyjaciółmi lub w grupie pielgrzymów.
Spokojnie lub ekscytująco. W Kopalni Soli „Wieliczka” każdy znajdzie coś dla siebie.

 

 

 

 

Kopalnia Soli „Wieliczka”. Witajcie w Kopalni tajemnic!

Interesuje Was magiczna podróż labiryntem solnych korytarzy? Wybierzcie się na cieszącą się od lat niesłabnącą popularnością, klasyczną Trasę turystyczną. 

A może poszukujecie angażującej przygody? Na Trasie górniczej – zwiedzanie to wyzwanie!

Przenosimy salę lekcyjną głęboko pod ziemię, a zajęcia szkolne zamieniamy na wesołą wędrówkę. Zabierz klasę do Kopalni Soli, na jedną z kilku edukacyjnych wycieczek szkolnych.

Chcesz bliżej poznać sakralną stronę Kopalni i spędzić czas pod ziemią na skupieniu i modlitwie, wraz z grupą pielgrzymów podróżuj podziemnym Szlakiem pielgrzymkowym.

O KOPALNI SOLI „WIELICZKA"

Dlaczego kopalnię trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu?

Sprawdź
0 wieków
bogatej historii
ok. 0 km
wydrążonych korytarzy
0 mln
turystów zgłębiło tajemnice Wieliczki

Kopalnia Wiedzy

 • Filmowe hity spod ziemi

  Imprezy

  W specjalnym walentynkowym koncercie „Podziemna Gala Muzyki Filmowej” wysłuchaliśmy wielu muzycznych przebojów znanych ze szklanego ekranu.

 • Podziemna Gala Muzyki Filmowej

  Imprezy

  „Podziemna Gala Muzyki Filmowej” to premierowy koncert najpiękniejszych utworów znanych z małego i dużego ekranu.

 • Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny

  Dla zwiedzających

  „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to akcja promocyjna, skierowana zarówno do branży turystycznej, jak również do osób prywatnych, które w określony przez organizatora weekend mają możliwość skorzystania z 50% zniżki na wybrane usługi turystyczne w całym kraju.

 • Kopalnia podsumowała 2019 rok

  Z życia firmy

  Kopalnia Soli „Wieliczka” - jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji Polski pochwalić się może dobrym 2019 rokiem, zarówno w zakresie liczby odwiedzających, jak i prowadzonych działań górniczych.

 • Operowo w Nowy Rok!

  Imprezy

  Za nami dwa wyjątkowe koncerty noworoczne w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej. Publiczność wysłuchała wiedeńskich przebojów operowych i operetkowych oraz utworów ze słynnych amerykańskich musicali Leonarda Bernsteina i Andrew Lloyda Webbera.

 • Great Gatsby Night - Sylwester 2020

  Imprezy

  Nowy York. Lata 20. XX wieku. Jazz, prohibicja i gangsterskie porachunki. Ale i amerykański sen o szczęściu i sukcesie dostępnym dla każdego, z którego wyrastały pierwsze, prawdziwie wielkie fortuny.

 • Obrzęk krtani – przyczyny, objawy i leczenie w pigułce

  Dla kuracjuszy

  Obrzęk krtani jest schorzeniem, do którego mogą doprowadzić różne dolegliwości. Jego podłożem bywają zarówno stany zapalne, jak i reakcje alergiczne czy urazy. Czy obrzękowi krtani można w jakikolwiek sposób zapobiegać?

 • Koktajl party – czym jest i jak go zorganizować w 6 krokach?

  Dla organizatorów eventów

  Podstawowa zasada przy organizacji koktajl party jest jedna i niezmienna – odbywa się na stojąco, a goście obsługują się sami. Jak zorganizować profesjonalne przyjęcie koktajlowe, z którego zarówno gospodarz, jak i uczestniczy będą zadowoleni? Wyjaśniamy krok po kroku.

 • Pasterka w kaplicy św. Kingi

  Z życia firmy

  Ok. 650 osób uczestniczyło w podziemnej Pasterce. Jak co roku Pasterka odbywa się w sercu wielickiej kopalni - kaplicy św. Kingi.

Serwis internetowy „Kopalnia Soli „Wieliczka” wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Zastrzeżenia Prawne