Logotyp Kopalni Soli 'Wieliczka'

Gala operetkowa w komorze Warszawa

Imprezy

Dodano:

Wczorajszy wieczór (28.07.2019) z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników podziemnego koncertu. W komorze Warszawa mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowym widowisku, w którym wzięli udział znakomici śpiewacy znani z polskich i europejskich scen muzycznych, a także tancerze z Zespołu Tańca Artystycznego Miniatury. Solistom towarzyszyła Orkiestra Arte Symfoniko pod kierunkiem Mieczysława Smydy. Pełne magii widowisko poprowadzili Olga Bończyk i Łukasz Lech.

Przed publicznością zgromadzoną w komorze Warszawa w żywiołowym operetkowym repertuarze zaprezentowali się zarówno ulubieńcy polskiej publiczności: Anna Lasota (sopran), Iwona Socha (sopran), Jakub Oczkowski (tenor), Jakub Milewski (baryton) i Łukasz Gaj (tenor), jak i specjalni goście z Wiednia i Budapesztu: Violetta Kowal (sopran) oraz Szilvi Szendy (sopran) i Peller Károly (tenor). Artyści z Budapesztu dali przy tym popis nie tylko swych talentów wokalnych, ale także taneczno-akrobatycznych! W niezwykle widowiskowych i barwnych pokazach tanecznych podziwialiśmy również znakomite tancerki z Zespołu Tańca Artystycznego Miniatury pod kierownictwem Małgorzaty Malczak. Niespodzianką wieczoru był doskonały wysęp Olgi Bończyk, która wspólnie z Łukaszem Lechem, scenarzystą i reżyserem widowiska, poprowadziła podziemny koncert. Widowisko było naprawdę niezwykłe, a publiczność, która wypełniła podziemia Kopalni Soli „Wieliczka” aż po brzegi, nagrodziła artystów gromkimi brawami.

Koncert został zarejestrowany przez TV TRWAM, więc będzie można przeżyć go raz jeszcze, tym razem już przed szklanym ekranem.

Zobacz naszą fotorelację.

 

Galeria zdjęć

Serwis internetowy „Kopalnia Soli „Wieliczka” wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Zastrzeżenia Prawne