Logotyp Kopalni Soli 'Wieliczka'

Św. Kinga – patronka wielickich górników

Z życia firmy

Dodano:

24 lipca to dzień, który w wielickich podziemiach rozpoczyna się uroczystą Mszą św. w intencji patronki, która każdego dnia strzeże tego miejsca. Msza odbywa się tradycyjnie w sercu wielickiej kopalni – Kaplicy św. Kingi. To tu można zobaczyć jak ważna dla górników jest opieka św. Kingi, to właśnie dla niej powstało to magiczne miejsce – żyrandole, płaskorzeźby, każdy detal wykonany z należytą starannością.


Już od 1441 roku górnicy pielgrzymują do Starego Sącza, żeby podziękować swojej patronce za białe złoto. Zgodnie z tradycją, również w tym roku (21 lipca) nie mogło zabraknąć ani wielickich górników ani Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka”. To w tym roku mija 20 lat od kanonizacji św. Kingi, której dokonał Jan Paweł II.

Galeria zdjęć

Serwis internetowy „Kopalnia Soli „Wieliczka” wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Zastrzeżenia Prawne