Wyjątkowe sale na imprezy? Dwie podziemne, solne komory Jana Haluszki
Dla organizatorów eventów
Właściwie wybrana sala na imprezy to gwarancja fantastycznych wrażeń. Co warto wiedzieć o solnych komorach Haluszki?

Z życia firmy
Dodano: 09.09.2020
Dodawały odwagi. Były wyrazem wielkich nadziei i nośnikiem polskości. Pieśni patriotyczne, bo o nich mowa, są częścią naszego narodowego dziedzictwa. Niby zinterpretowano je już po wielokroć, niby odśpiewano nieskończenie wiele razy, tymczasem uczestnicy konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” co roku udowadniają, że w kwestii pieśni patriotycznych nie padło jeszcze ostatnie słowo, nie wybrzmiała ostatnia nuta! Na zgłoszenia do trzeciej edycji konkursu czekamy do 14 października.
„zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ III edycja #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!” to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego, Kopalni Soli „Wieliczka” oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty. W tym roku do grona organizatorów dołączyło Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce, a konkurs odbędzie się w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa 2017-2022.
Do udziału zapraszamy uczniów klas I-VIII. Regulamin przewiduje dwie kategorie wiekowe (klasy I-IV oraz V-VIII). Startować mogą soliści oraz chóry liczące łącznie z akompaniamentem nie więcej niż 5 wykonawców. Młodych artystów zgłaszają szkoły podstawowe, domy kultury, chory parafialne, ogniska muzyczne, etc. Zadanie konkursowe polega na nagraniu teledysku z własną interpretacją polskiej pieśni patriotycznej. Utwór musi być zaśpiewany po polsku. W konkursie mogą startować również instrumentaliści.
Regulamin Konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ”. Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o zasadach uczestnictwa w trzeciej edycji konkursu. Dowiesz się, jak przygotować utwór, gdzie go wysłać i jakie nagrody czekają na laureatów.
W tym roku jest co świętować – 100-lecie Bitwy Warszawskiej, powstania i plebiscytu na Górnym Śląsku, plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu oraz zaślubin Polski z morzem. Właśnie do tych historycznych wydarzeń powinien nawiązywać konkursowy repertuar. Co jeszcze ocenia jury? Otóż liczą się umiejętności wokalne solistów i chórzystów, biegłość gry instrumentalistów, dykcja, muzykalność, a także pomysł na scenografię (idealnie, jeśli znajdą się w niej patriotyczne odwołania!).
Warto przyłożyć się do teledysku. Trudno orzec, czy serca jurorów skradnie prostota czy wizualne fajerwerki. Jedno jest jednak pewne: liczą się dobry pomysł, wyobraźnia i zaangażowanie. Śmiało, zaskoczcie kapitułę! Dostarczcie jej emocji i wzruszeń, bo taką właśnie moc mają patriotyczne utwory.
Jurorzy wybiorą również najlepsze wykonania, które za pośrednictwem Facebooka będą ubiegać się o nagrodę publiczności.
Tradycją konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” są koncerty finałowe w zabytkowej Kopalni Soli „Wieliczka”. Tegoroczny zaplanowany został na 6 listopada (formuła koncertu uzależniona od aktualnej sytuacji epidemicznej).
Podziemna gala laureatów to co roku wielkie przeżycie. Wielu młodych artystów ma okazję po raz pierwszy wyjść na dużą scenę i zaprezentować swój talent w świetle reflektorów. Koncert finałowy jest również dowodem na wysoką świadomość najmłodszego pokolenia. Ono doskonale wie, że patriotyzm to nie wyciągnięta od święta biało-czerwona chorągiewka czy koszulka z powstańczą kotwicą, lecz postawa, wartości, duma z bycia Polakiem.
Forum Odpowiedzialnego Biznesu uznało konkurs i koncert „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” za jedną z wzorcowych praktyk CSR. Przedsięwzięcie znalazło się w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.
![]()
|
Dla organizatorów eventów
Właściwie wybrana sala na imprezy to gwarancja fantastycznych wrażeń. Co warto wiedzieć o solnych komorach Haluszki?
Dla organizatorów eventów
Czy wiesz, jakie tradycje panują na polskich weselach? Przedstawiamy najważniejsze z nich!
Dla organizatorów eventów
Wesele Twoich marzeń. Podpowiadamy jak prosto zorganizujesz ślub w stylu glamour.
Dla organizatorów eventów
Brunch – co to znaczy, na czym polega ta forma spotkania i dla kogo jest przeznaczona?