Logotyp Kopalni Soli 'Wieliczka'

Filmowe hity spod ziemi

Imprezy

Dodano: 17.02.2020

Kopalnia Soli „Wieliczka”

W specjalnym walentynkowym koncercie „Podziemna Gala Muzyki Filmowej” wysłuchaliśmy wielu muzycznych przebojów znanych ze szklanego ekranu. 

Przed publicznością zaprezentowali się Anna Sokołowska, Anna Lasota, Michał Gasz, Marcin Jajkiewicz i Jakub Oczkowski, którym towarzyszyła znakomita orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy oraz chór Octava Ensemble pod kierownictwem Zygmunta Magiery. Na scenie wystąpili również goście specjalni, a wśród nich Andrzej Rosiewicz oraz gwiazdy polskiego kina: Emilia Krakowska, Paweł Deląg i Jerzy Zelnik.

Część pierwszą koncertu wypełniły szlagiery z polskich filmów historycznych i kostiumowych. Usłyszeliśmy m.in. słynną „Pieśń Heleny” Krzesimira Dębskiego z filmu „Ogniem i mieczem”, „Pieśń o małym rycerzu” Wojciecha Kilara z superprodukcji „Pan Wołodyjowski”, tematy muzyczne z filmów „Czarne chmury” (Waldemara Kazaneckiego) i „Rycerze i rabusie” (Leszka Orlewicza). Wybrzmiały także walc a-moll Fryderyka Chopina wykorzystany w filmie „Chopin. Pragnienie miłości” i „Taniec Eleny” Michała Lorenca z filmu „Bandyta”. 

W drugiej części koncertu wysłuchaliśmy utworów z najpopularniejszych polskich komedii, w tym m.in. „Cygańską jesień” Waldemara Kazaneckiego wykorzystaną w filmie „Brunet wieczorową porą”, temat z serialu „Alternatywy 4” oraz kompozycję Seweryna Krajewskiego „Tak to ja” ze słynnego „Uprowadzenia Agaty”. Gość specjalny, Andrzej Rosiewicz wystąpił w słynnym przeboju Jerzego Matuszkiewicza „Czterdzieści lat minęło” z komediowej serii „Czterdziestolatek”, ale pojawiły się także utwory z filmów „Kingsajz”, „Killer” czy „Kariera Nikodema Dyzmy”.

Koncert urozmaiciły anegdoty z planu filmowego, które przybliżyli publiczności prowadzący koncert Łukasz Lech oraz aktorskie sławy: Emilia Krakowska, Paweł Deląg i Jerzy Zelnik. 

Na zakończenie artyści brawurowo wykonali wiązankę tematów muzycznych ze słynnych polskich produkcji komediowych tj. „Wojna domowa”, „Jak rozpętałem II wojnę światową” czy „Rodzina Leśniewskich”.

Publiczność ciepło przyjęła wszystkich artystów, nagradzając ich owacjami na stojąco. Zasłużone pochwały odbierali również muzycy z orkiestry Arte Symfoniko i chórzyści Octava Ensemble. Widowisko zarejestrowała TV Trwam.

Zobacz naszą relację

Artykuły podobne

 • Sól – kosmetyk z głębi ziemi

  Ukryty wymiar

  Kąpiele w soli, peelingi, zabiegi z użyciem solanki to tylko niektóre z możliwości wykorzystania soli do pielęgnacji ciała.

 • Tężnia solankowa już otwarta!

  Dla zwiedzających

  Od 1 czerwca zapraszamy na spacer w Tężni Solankowej. Obiekt czynny będzie w godzinach 9:00 – 20:00. Zapraszamy!

 • Profilaktyka astmy w pigułce. Jak zapobiegać astmie?

  Dla kuracjuszy

  Astma to jedna z najczęściej występujących przewlekłych chorób układu oddechowego. Dotyka dorosłych i dzieci, może dokuczać przez wiele lat w tym samym stopniu lub powracać co kilka miesięcy pod wpływem określonych czynników. Astma – profilaktyka i leczenie – jak skutecznie wspomagać swój organizm?

 • Częste przeziębienia – przyczyny i sposoby na zapobieganie infekcjom

  Dla kuracjuszy

  Nękają Cię częste infekcje? Nieskutecznie walczysz z przeziębieniem i jego objawami – długotrwałym katarem i kaszlem? A może marzysz, aby poprawić swoją odporność i wzmocnić organizm? Częste infekcje u dorosłego to prawdziwa zmora, zwłaszcza w okresie zimowo-wiosennym. Jak się przed nimi skutecznie bronić?

 • Zdrowe odżywianie dzieci – jak powinna wyglądać dieta dziecka? Przykładowy jadłospis

  Dla rodziców i nauczycieli

  Odpowiednie i zbilansowane żywienie dzieci to podstawa właściwego rozwoju i często niedoceniana inwestycja na całe dorosłe życie. Zdrowe żywienie dziecka nie musi stanowić wyzwania dla rodziców – wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby Twój maluch z radością spożywał przygotowanie przez Ciebie dania. Jadłospis dziecka – o czym pamiętać?

 • Zapalenie płuc u dorosłych – przyczyny, objawy i leczenie

  Dla kuracjuszy

  Zapalenie płuc może być wynikiem niewłaściwie leczonej infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci, a co szczególnie ważne – może dawać objawy, które łatwo pomylić z przeziębieniem. Jak rozpoznać zapalenie płuc i skutecznie je leczyć?

 • Astma alergiczna – objawy, przyczyny i metody leczenia

  Dla kuracjuszy

  Astma to choroba, która charakteryzuje się przewlekłym zapaleniem dróg oddechowych. Nieleczona, znacznie pogarsza jakość życia, wpływa na naszą pracę i relacje z bliskimi, nie pozwala cieszyć się codziennymi czynnościami i oddawać ulubionym pasjom. Astma alergiczna – objawy, diagnostyka i sposób leczenia – poznaj swojego wroga i naucz się z nim wygrywać!

 • Obrzęk krtani – przyczyny, objawy i leczenie w pigułce

  Dla kuracjuszy

  Obrzęk krtani jest schorzeniem, do którego mogą doprowadzić różne dolegliwości. Jego podłożem bywają zarówno stany zapalne, jak i reakcje alergiczne czy urazy. Czy obrzękowi krtani można w jakikolwiek sposób zapobiegać?

Serwis internetowy „Kopalnia Soli „Wieliczka” wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Zastrzeżenia Prawne