Logotyp Kopalni Soli 'Wieliczka'

Zapraszamy na zwiedzanie od 8 czerwca!

Dla zwiedzających

Dodano: 29.05.2020

Kopalnia Soli „Wieliczka”

Informujemy, że poczynając od 8 czerwca Kopalnia Soli „Wieliczka” wznawia działalność turystyczną. Zapewniamy, że okres zamknięcia obiektu został przez nas wykorzystany na przygotowanie do ponownej recepcji turystów, a w swoich działaniach kierowaliśmy się przede wszystkim troską o zapewnienie bezpieczeństwa naszych gości. Zapraszamy zatem do solnych podziemi!

Od 8 czerwca 2020 istnieje możliwość zwiedzania Trasy Turystycznej. Zwiedzanie dla turystów indywidualnych odbywać się będzie w dwóch językach – polskim i angielskim, o ściśle określonych godzinach. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu zwiedzania znajdują się TUTAJ. Już dziś można kupić bilet online na zwiedzanie Trasy Turystycznej TUTAJ.

Zwiedzanie w grupie zorganizowanej wymaga wcześniejszej rezerwacji. Formularz zapytania o rezerwację znajduje się TUTAJ. Zwiedzanie będzie możliwe w godzinach 9:00 – 17:00.

Jednocześnie informujemy, że wprowadziliśmy pewne ograniczenia, mające na celu zwiększenie Państwa bezpieczeństwa. Przed wejściem na teren kopalni należy poddać się badaniu temperatury. Każdy odwiedzający musi mieć maseczkę ochronną. W wyznaczonych miejscach umieściliśmy także pojemniki z płynem dezynfekującym. Liczebność grup na Trasie Turystycznej została zmniejszona do 20 osób. Szczegółowe informacje o podjętych działaniach zostały udostępnione na stronie internetowej TUTAJ.

Do Tężni Solankowej zapraszamy już od 1 czerwca.

Z uwagi na wyjątkowy charakter Trasa Górnicza pozostaje wyłączona. Będziemy na bieżąco informować o dalszych planach związanych z ich uruchomieniem. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz informacji na stronie internetowej www.kopalnia.pl

Na temat zamknięcia Kopalni Soli „Wieliczka” znajdziesz informacje TUTAJ.

Artykuły podobne

 • Informacja o zamknięciu kopalni

  Dla zwiedzających

  W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa informujemy, że Kopalnia Soli „Wieliczka” będzie nieczynna dla zwiedzających.

 • Pobyty dla Zdrowia w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka”

  Dla kuracjuszy

  Zdrowie to jedna z największych wartości, którą doceniamy szczególnie w dobie trwającej pandemii. Jak pomóc sobie i bliskim w powrocie do sprawności i aktywności po chorobie? Jednym ze sposobów może być pobyt w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka”. To jedyne takie miejsce w Polsce, w którym leczenie odbywa się 135 metrów pod ziemią, w komorach solnych

 • Wielki Piątek w kopalni

  Z życia firmy

  Podziemna Droga Krzyżowa to w wielickiej kopalni zwyczaj zapoczątkowany ponad 10 lat temu. W tegorocznym nabożeństwie 2 kwietnia, z racji obowiązujących obostrzeń, udział wzięło tylko kilka osób.

 • Informacja o zmianie nazwy firmy

  Dla zwiedzających

  Informujemy, że od 26 marca br. w związku ze zmianą nazwy naszej firmy zmieniła się także nazwa Administratora Państwa danych osobowych. Aktualnie jest nim Kopalnia Soli Wieliczka Turystyka sp. z o.o. (poprzednia nazwa: Kopalnia Soli Wieliczka Trasa Turystyczna sp. z o.o.).

 • Dzień Kobiet z Kopalnią Soli!

  Z życia firmy

  8 marca jest szczególnym dniem, w którym na niespodziankę zasługuje każda kobieta.
  W tym roku Kopalnia Soli „Wieliczka” świętowała Dzień Kobiet z turystkami!

 • Zobacz film z występów Opery Krakowskiej

  Imprezy

  Niestety, koncerty noworoczne w Kopalni Soli „Wieliczka” nie odbędą się w roku 2021, ale zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z trzech ostatnich wydarzeń

 • Wielicka kopalnia w obiektywie kamery i nie tylko

  W mediach i nie tylko

  Rok 2020 już za nami. Dziennikarze, blogerzy oraz ekipy telewizyjne z różnych części świata sprawdzali jakie środki bezpieczeństwa zostały wdrożone, jak kopalnia działa w czasie pandemii oraz chętnie zapraszali w swoich publikacjach do odwiedzenia solnych podziemi.

 • Sól – kosmetyk z głębi ziemi

  Ukryty wymiar

  Kąpiele w soli, peelingi, zabiegi z użyciem solanki to tylko niektóre z możliwości wykorzystania soli do pielęgnacji ciała.

Serwis internetowy „Kopalnia Soli „Wieliczka” wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Zastrzeżenia Prawne