Logotyp Kopalni Soli 'Wieliczka'

Wielki Piątek w kopalni

Z życia firmy

Dodano: 02.04.2021

Kopalnia Soli „Wieliczka”

Podziemna Droga Krzyżowa to w wielickiej kopalni zwyczaj zapoczątkowany ponad 10 lat temu. W tegorocznym nabożeństwie 2 kwietnia, z racji obowiązujących obostrzeń, udział wzięło tylko kilka osób.

Skromnej uroczystości przewodniczył ksiądz Wojciech Olszowski, proboszcz parafii p.w. św. Klemensa w Wieliczce. Trwająca pandemia już po raz drugi uniemożliwiła wielickim górnikom wielkopiątkowe spotkanie na Drodze Krzyżowej. Podobnie jak w roku ubiegłym dzięki kameralnemu nabożeństwu udało się jednak zachować ciągłość tradycji, zaś modlitwa płynąca 2 kwietnia z głębokości 100 m z całą pewnością miała wyjątkową moc.

Podziemna Droga Krzyżowa rozpoczyna się na głębokości 100 metrów. Jej poszczególne stacje zostały posadowione w wyrobisku górniczym zwanym pochylnią Erazma Barącza.  Autorami wyrzeźbionych w lipowym drewnie stacji Drogi Krzyżowej są górnicy-rzeźbiarze: Piotr Starowicz, Paweł Janowski oraz Jacek Talapka. Każda stacja zawiera relikwię – okruch skały z Jerozolimskiej Golgoty.

 

 Zobacz film ze szlaku podziemnej Drogi Krzyżowej TUTAJ 

Artykuły podobne

 • Informacja o zamknięciu kopalni

  Dla zwiedzających

  W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa informujemy, że Kopalnia Soli „Wieliczka” będzie nieczynna dla zwiedzających.

 • Pobyty dla Zdrowia w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka”

  Dla kuracjuszy

  Zdrowie to jedna z największych wartości, którą doceniamy szczególnie w dobie trwającej pandemii. Jak pomóc sobie i bliskim w powrocie do sprawności i aktywności po chorobie? Jednym ze sposobów może być pobyt w Uzdrowisku Kopalnia Soli „Wieliczka”. To jedyne takie miejsce w Polsce, w którym leczenie odbywa się 135 metrów pod ziemią, w komorach solnych

 • Wielki Piątek w kopalni

  Z życia firmy

  Podziemna Droga Krzyżowa to w wielickiej kopalni zwyczaj zapoczątkowany ponad 10 lat temu. W tegorocznym nabożeństwie 2 kwietnia, z racji obowiązujących obostrzeń, udział wzięło tylko kilka osób.

 • Informacja o zmianie nazwy firmy

  Dla zwiedzających

  Informujemy, że od 26 marca br. w związku ze zmianą nazwy naszej firmy zmieniła się także nazwa Administratora Państwa danych osobowych. Aktualnie jest nim Kopalnia Soli Wieliczka Turystyka sp. z o.o. (poprzednia nazwa: Kopalnia Soli Wieliczka Trasa Turystyczna sp. z o.o.).

 • Dzień Kobiet z Kopalnią Soli!

  Z życia firmy

  8 marca jest szczególnym dniem, w którym na niespodziankę zasługuje każda kobieta.
  W tym roku Kopalnia Soli „Wieliczka” świętowała Dzień Kobiet z turystkami!

 • Zobacz film z występów Opery Krakowskiej

  Imprezy

  Niestety, koncerty noworoczne w Kopalni Soli „Wieliczka” nie odbędą się w roku 2021, ale zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z trzech ostatnich wydarzeń

 • Wielicka kopalnia w obiektywie kamery i nie tylko

  W mediach i nie tylko

  Rok 2020 już za nami. Dziennikarze, blogerzy oraz ekipy telewizyjne z różnych części świata sprawdzali jakie środki bezpieczeństwa zostały wdrożone, jak kopalnia działa w czasie pandemii oraz chętnie zapraszali w swoich publikacjach do odwiedzenia solnych podziemi.

 • Sól – kosmetyk z głębi ziemi

  Ukryty wymiar

  Kąpiele w soli, peelingi, zabiegi z użyciem solanki to tylko niektóre z możliwości wykorzystania soli do pielęgnacji ciała.

Serwis internetowy „Kopalnia Soli „Wieliczka” wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Zastrzeżenia Prawne