Logotyp Kopalni Soli 'Wieliczka'

Prezydenci Polski i Słowacji w Kopalni

Z życia firmy

Dodano: 15.05.2019

Kopalnia Soli „Wieliczka”

Wielicką Kopalnię odwiedził Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Wyjątkowi goście w solnych podziemiach spotkali się z kończącym kadencję prezydentem Słowacji.


 Prezydent z zainteresowaniem słuchał o wielickiej Kopalni, która jest nie tylko unikatowym zabytkiem z listy UNESCO, ale też jedną z najstarszych nieprzerwanie działających europejskich firm.


Goście nie kryli swego zauroczenia solnymi podziemiami. Obiecali, że do Wieliczki jeszcze wrócą. Jak nakazuje kilkusetletnia tradycja wpisali się także do pamiątkowej Księgi Zwiedzających oraz wysłuchali krótkiego koncertu Reprezentacyjnej Orkiestry Górniczej Kopalni Soli ,,Wieliczka”.


Słowacka para prezydencka przyleciała do Polski z wizytą pożegnalną. Podczas spotkania w wielickich podziemiach Prezydent Andrzej Duda odznaczył Andreja Kiskę Orderem Orła Białego. Słowacki polityk przyznał natomiast polskiemu prezydentowi najwyższe państwowe odznaczenie Słowacji.

Galeria zdjęć

Serwis internetowy „Kopalnia Soli „Wieliczka” wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Zastrzeżenia Prawne