Zasady zwiedzania

Zwiedzanie Trasy górniczej odbywa się w grupach maksymalnie 20 osobowych pod opieką przewodnika. Grupy zorganizowane liczące więcej niż 20 osób dzielone są na mniejsze grupy

Trasa górnicza jest dostępna dla osób, które ukończyły 10-ty rok życia, przy czym jej zwiedzanie przez osoby niepełnoletnie odbywa się pod opieką osoby dorosłej.

Trasa górnicza prowadzi przez wyrobiska znajdujące się poza rejonem Kopalni udostępnionym do standardowego zwiedzania. Zwiedzanie wiąże się ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym.

Zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie oznaczonej na bilecie. Punktualnie o tej godzinie turyści z wykupionymi w kasie biletami przechodzą pod opieką przewodnika na szkolenie.Konieczne jest zatem przybycie co najmniej 15 minut przed godziną rozpoczęcia zwiedzania.

Ze względu na konieczność przejścia procedury zjazdu do Kopalni, osoby spóźnione lub niegotowe do zejścia o wyznaczonej godzinie nie będą mogły zostać dołączone do grupy. Przez gotowość do zwiedzanie należy rozumieć posiadanie karty elektronicznej, którą otrzymuje się przy zakupie lub po okazaniu biletu w kasach.

Przed zjazdem do wyrobisk podziemnych każdy turysta wyposażany jest w kombinezon ochronny, pochłaniacz tlenku węgla, hełm i lampę górniczą oraz przechodzi szkolenie dotyczące sposobu ich użycia.

W wyrobiskach podziemnych Trasy górniczej można się poruszać wyłącznie w wygodnym, nieprzemakalnym obuwiu.

Przed zwiedzaniem Trasy górniczej konieczne jest imienne wpisanie się do ewidencji i pisemne potwierdzenie odbycia szkolenia na obsługę pochłaniacza tlenku węgla.

Na Trasie górniczej obowiązuje zakaz palenia papierosów oraz używania otwartego ognia, a także używania latarek elektrycznych.

Do Kopalni zjeżdża się windą na poziom I (57m). Wyjazd na powierzchnię odbywa się windą z poziomu IIn (101m).

Na trasie temperatura wynosi od 14° do 16° C, prosimy pamiętać o cieplejszej odzieży.


REGULAMIN KOPALNI SOLI „WIELICZKA” - SPRAWDŹ TUTAJ

      

  


Światowe dziedzictwo


    facebook

    Serwis internetowy „Kopalnia Soli „Wieliczka” wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Zastrzeżenia Prawne.

    Nie pokazuj więcej tego powiadomienia