Od 9 marca znów czynna Tężnia Kopalni Soli „Wieliczka”

08-03-2019 / Zwiedzanie

Przez długie zimowe miesiące dokuczał smog. Wraz z nastaniem wiosny poprawiła się jakość powietrza, niemniej skutki oddychania koktajlem z zanieczyszczeń nie znikają tak od razu. Ulgę drogom oddechowym przynoszą solankowe inhalacje, dlatego warto wybrać się do tężni Kopalni Soli „Wieliczka”, która po zimowej przerwie 9 marca wznawia działalność.

Tężnia jest doskonałym miejscem do rodzinnego wypoczynku i regeneracji po smogowych trudach minionych miesięcy. Wytwarzany w niej solny aerozol to całkowicie naturalny lek, który przynosi ulgę szczególnie osobom cierpiącym na choroby układu oddechowego, a także alergikom. Solankowe inhalacje korzystnie wpływają na stan śluzówki nosa, gardła, zatok przynosowych, krtani i tchawicy. Wizyta w tężni polecana jest również profilaktycznie ludziom zdrowym – nasycone solą powietrze stymuluje drogi oddechowe do samooczyszczenia.

   

Godziny otwarcia Tężni TUTAJ >>

Światowe dziedzictwo


    facebook

    Serwis internetowy „Kopalnia Soli „Wieliczka” wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Zastrzeżenia Prawne.

    Nie pokazuj więcej tego powiadomienia